“Międzynarodówka” królową dróg.

16/04/2018

Published by

Skrzynia z plandeką jest najczęściej zamawianym typem nadwozia, jest to związane z jej wszechstronnym zastosowaniem. Mnogość dostępnych rozwiązań można dopasować do potrzeb Klienta w zależności od rodzaju transportu i przewożonego ładunku.

Popularnym typem skrzyni z plandeką jest tzw. “międzynarodówka” stosowana w trasach międzynarodowych lub długich trasach krajowych. W tego typu nadwoziach stosowane są rozwiązania ułatwiające szybki i prosty załadunek i rozładunek, lekkość i wytrzymałość konstrukcji i oczywiście komfort spania, co gwarantują producenci kabin z którymi współpracujemy oraz montowane przez nas ogrzewanie postojowe.

 

 

Lekkość i wytrzymałość zapewnia konstrukcja z wysokiej jakości aluminium, z którego wykonana jest zarówno rama pośrednia, a także stelaż plandeki. Poniżej prezentujemy wnętrze przykładowej “międzynarodówki”, której rozwiązania ułatwiają pracę kierowcy.

 

Konstrukcja przykryta jest plandeką z możliwością wykonania reklamy wykonanej w technologii malowania lub drukowania i laminowania wraz z przygotowaniem projektu graficznego. Plandeka standardowo zapinana jest na linkę, alternatywnym rozwiązaniem zapięcia plandeki stosowanym wymiennie z tradycyjną linką może być ekspander bądź w przypadku braku burt klamry zapinane do obrzeża.

 

 

Ułatwiamy pracę

Systemy stosowane w tego typu nadwoziach mają zapewnić wszechstronność w przewożeniu towarów oraz prostotę obsługi w trakcie załadunku. Odpowiednio skonfigurowane nadwozie ma zapewnić nie tylko komfort, ale także oszczędność czasu, który jest tak cenny w branży transportowej.

 

 

Wymiary nadwozia 6200x2470x2650, zastosowane systemy: boki kurtynowe z zapięciem na klamry, harmonijkowy system zsuwania dachu niezależenie od boków, przestrzeń ładunkowa zamknięta drzwiami aluminiowymi. Na wyposażeniu: drabinka składana pod drzwiami, dystanse do lusterek bocznych, skrzynie narzędziowe, zbiornik na wodę, oświetlenie wewnętrzne LED i kabina sypialna firmy Wejkama.

 

Najczęściej wybieranym przez Klientów systemem są boki typu kurtynowego (1) czy to z burtami czy z listwą przypodłogową, mają za zadanie ułatwić załadowanie towaru lub dostęp do przewożonego ładunku od boku samochodu. Stosowane są boki kurtynowe obustronne lub jednostronne w zależności od potrzeb.

Kolejnym system ułatwiającym pracę kierowców jest harmonijkowy system dachu zsuwanego. Ten system może być kompatybilny z bokami tzn. może być zsuwany razem z nimi lub niezależnie od nich (4). System ten sprawdza się przy załadunku lub rozładunku od góry np. elementów ładowanych suwnicami czy żurawiami.

Popularnym systemem jest również regulacja wysokości stelaża, która uelastycznia możliwości transportowe nadwozia. System ten pracuje na sprężynach gazowych od wewnątrz skrzyni ładunkowej, dzięki czemu jego obsługa jest możliwa nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

 

Ciekawym rozwiązaniem jest sprężynowy system zwijania tylnej klapy(5,6), który sprawdzi się przy wysokim stelażu. Przyśpieszy to dostęp do towaru znajdującego się z tyłu przestrzeni ładunkowej.

Przestrzeń ładunkowa może być również zamknięta drzwiami aluminiowymi, dwuskrzydłowymi bądź klapą na sprężynach gazowych z przystosowaniem do montażu windy lub z montażem windy.

 

Bogaty pakiet podstawowy

 

 

W podstawowym wyposażeniu skrzyń z plandeką znajdują się:

  • Stopień wejściowy na tylnej burcie

  • Nadkola z tworzywa sztucznego z fartuchami przeciw błotnymi

  • Listwy przeciw najazdowe aluminiowe

  • Światła obrysowe (diodowe) i odblaskowe podświetlane elektrycznie zgodne z PRD

  • Skrzynka narzędziowa z tworzywa zamykana na klucz

  • Zbiornik na wodę i oświetlenie wewnętrzne LED (międzynarodówki)

  • Dystanse do lusterek bocznych ( przy szer 2450)

 

Stwórz z nami swój własny standard

 

Każde nadwozie budujemy w oparciu o określone potrzeby Klienta i zawsze staramy się znaleźć rozwiązanie spełniające ich oczekiwania. Nie uznajemy standardów, bo wiemy , że Klienci nie lubią być traktowani ogólnikowo, dlatego wszystkie szczegóły są dokładnie omawiane.

Skontaktuj się z nami i stwórz swój własny standard.